EZ A WEBOLDAL SÜTIKET HASZNÁL
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése, a használat megkönnyítése, az oldalon végzett tevékenység nyomon követése, a weboldal forgalomelemzése, a tartalmak és különböző funkciók testreszabása és a releváns ajánlatok megjelenítése érdekében.
🍪

ALKATRÉSZEK

KIEGÉSZÍTŐK

Kosár

Kerékpárbolt

Kerékpárbolt

2024. január 29.

Kerékpárboltok szerte az országban

Ha minőségre és megbízhatóságra vágyunk, akkor a Csepelre lesz szükség, elvégre a márka kerékpárjai országszerte elérhetők a viszonteladói partnereknél, már 250-nél is több helyszínen. Bármerre is vigyen tehát az utunk, a partnerüzletekben és a szakszervizekben mindig hozzáértő emberek gondoskodnak a Csepel biciklikről. Érdemes tehát átböngészni az üzletek listáját, hogy megtaláljuk a hozzánk legközelebb lévőt, legyen az partnerüzlet, vagy éppen márkabolt.

Csepel kerékpárok világa szerte az országban

A Csepel története már 1928-óta íródik, ekkor indult el ugyanis a cég Csepelen a Weiss Manfréd alapította gyárban. Innen ered a név is, ami mára azonos a minőségi kerékpárokkal. A 2000 óta már teljesen magyar tulajdonban lévő márka jelenleg is sokaknak biztosít kiváló közlekedési és kikapcsolódási lehetőséget saját tervezésű és gyártású biciklijeivel, amely széles skálán kínál alternatívát a kerékpározás szerelmeseinek. Legyen szó tehát városi közlekedésről vagy nagyobb kalandokról, ezekkel a biciklikkel gyakorlatilag bármilyen élethelyzetben szabadnak érezhetjük magunkat.

Széles kínálat a különböző típusokból - ezt találhatod a bicikliboltokban

A Csepel partnerüzleteiben és a webáruházaiban egyaránt gazdag kínálat várja a leendő vásárlókat. Ezáltal szinte bármilyen útra megtalálható a megfelelő kerékpár, mindegy, milyen terveink vannak a jövőre nézve, biztosan meglesz hozzá a megfelelő eszköz. Ha pedig később szakmai támogatásra lenne szükség a karbantartáshoz, a kollégák nagyon gyorsan segíteni tudnak a biciklitulajdonosoknak.

Milyen Csepel kerékpár típusokból válogathatunk a kerékpárboltokban?

Mountain Bike

Vastag vázak és masszív felépítés jellemzi ezt a típust. Alapvetően hegyi kerékpározásra való, de földúton, erdei utakon vagy akár egyszerű városi közlekedés során is megállja a helyét. Sportoláshoz tehát nagyszerű választás, de többféle változata is létezik. Az első teleszkópos bringák terepkerékpározáshoz, az elől-hátul teleszkóposok a downhillre, míg a nehezebb túragépek a tájbiciklizésre valók. A kerékméret is fontos, mivel a 29 coll átmérőjűek jobban tapadnak, könnyebben átmennek az akadályokon, de éles kanyarokban kevésbé agilisak, 175 centiméteres testmagasság felett pedig már nem ajánlottak. Más a helyzet viszont a 27,5-nél, ami elég jól tapad, könnyebben kezelhető és alacsonyabb embereknek is kiváló lehet.

Trekking

Városban és hosszabb túrákon is nagyszerű, hiszen főként aszfaltos utakra tervezték, de földes úton ugyancsak élmény lesz vele közlekedni, amit a kényelmesebb váz és a kormány kialakítása is elősegít. Általában 28-as kerékátmérővel árulják, amelynek praktikussága mellett nem mehetünk el szó nélkül. A trekking kerékpárok csomagtartóval, lámpákkal és sárvédőkkel is rendelkeznek, vázgeometriája révén pedig magas építésű és stabil, mondhatni egyfajta kompromisszumos megoldás a mountain bike és az országúti között.

Cross trekking

A típus a trekking sportosabb változata. A legnagyobb eltérés a felszereltségben van, mert bár a felépítés gyakorlatilag azonos, a túrafelszerelések elhagyásával tökéletessé tették azoknak, akik szeretik az aktívabb kikapcsolódást és eszközükkel vegyesebb terepen is közlekednének.

Országúti

Valószínűleg sokan találkoztak már ezzel a típussal, legalább a sportközvetítésekben. Könnyű súlyukkal, vékony kerekeikkel, hajlított kormányukkal és különleges vázgeometriájukkal egészen kicsi légellenállást biztosítanak, így sportoláshoz abszolút ajánlott aszfaltos úton. Egészen nagy sebességet lehet elérni vele, ami pedig a váz anyagát illeti, az alapmodelleknél még alumíniumot használnak, de a villa már általában karbonból készül.

Gravel

Ránézésre főként a cyclocross juthat eszünkbe a külalakot tekintve, de annál valamivel kényelmesebb, így sokkal inkább felhasználóbarát. A nagyobb túrákat nyugodtan bevállalhatjuk vele, mivel könnyedén pakolható. A kormány viszonylag szélesnek mondható, a nehezebb utak miatt pedig tárcsafékekkel, illetőleg 35-38 mm széles gumikkal szerelik fel.

Városi

Sík terepen érzi magát a legjobban 26 vagy 28 coll átmérőjű kerekein, amelyek enyhén ballonosok, hogy a tipikusan városra jellemző útviszonyokkal könnyedén megbirkózzon. Egyfokozatú és többfokozatú váltóval ugyancsak megtalálhatjuk, miközben olyan kiegészítőkkel rendelkezik, mint a láncvédő, sárvédő, kosár és plusz csomagtartó. A kormány emeltebb, az ülések szélesebbek és puhábbak, ráadásul viszonylag olcsók.

Fitness

Az úgynevezett fitness kerékpárok az országúti modellek rokonai. Hasonló a felépítésük, de a kormány egyenes, a kialakításnál pedig lényeges, hogy ne csak a tempó és a sportosság játsszon nagy szerepet, hanem a kényelem is. Ettől függetlenül itt is vékony gumikat és könnyű vázat kapunk, nem is meglepő, hogy a futárok előszeretettel használják. Főként azoknak ajánlott, akik egy országúti előnyeit nagyrészt kiaknáznák, de nem szívesen görnyednének sokáig egy szinte teljesen sportra tervezett bringán.

Fixi

Egy olyan egyfokozatú kerékpárról van szó, amely könnyű, nagyon egyszerű felépítéssel rendelkezik, nem nehéz karbantartani, nincs viszont fékrendszere, illetőleg a hátsó kerék fix, vagyis nincsen szabadonfutó mechanika, emiatt állandóan mozog. Ez azt jelenti, hogy a haladáshoz folyamatosan tekerni kell (örökhajtós), nincs pihenőfázis, szóval némi gyakorlást azért igényel a használata, cserébe viszont egyedülálló élményt ad, akár hátrafelé is haladhatunk vele és trükkök bemutatására egyaránt alkalmas.

Összecsukható

A kemping biciklik sokak agyába beleéghettek, ez pedig egyfajta újragondolása a kedvelt régi klasszikusnak. A legfőbb jellemzője az összehajtható váz, illetőleg az egészen kicsinek mondható 20 colos átmérőjű kerekek. A kormány is lehajtható, de a nyeregcső és a pedálok is optimális helyzetbe kerülhetnek ahhoz, hogy gyakorlatilag egy nem túl nagy bőröndben is tárolhatjuk, tehát megfelelő állapotban tartva más kerékpárokkal ellentétben sokkal könnyebb hordozni, a tömegközlekedési eszközökön is hálásak leszünk ezért a megoldásért.

Cruiser

Főként a Chopper motorok juthatnak eszünkbe ezekről a kerékpárokról a váz alakja és a széles kormány okán. Leginkább városi használatra alkalmasak, a dizájn mellett pedig a kényelem a másik főszempont a tervezés során. Szinte teljesen függőleges testhelyzetben használhatjuk, a retró stílusú bicikliket pedig általában 26-os kerekekkel szerelik fel. Ha valaki különleges életérzésre vágyik egy kerékpárral, a Crusier jó választás lehet.

Gyermek kerékpár

A kicsik sem maradnak ki a jó dolgokból. A gyermekeknek szánt, kisméretű kerékpárokat 2-12 éves kor között ajánlják, főleg egysebességes változatban, 12-20 colos méretekkel. Ezekhez sokszor pótkerék is jár, amíg a gyerekek még nem találták meg az egyensúlyt két keréken, fékekből pedig többfélét is alkalmaznak rajtuk. Ajánlott mindig a gyerek testmagasságához mérten megválasztani a biciklit és az aktuális beállításokat, 8 éves kor felett pedig már a 24 colos méret és a többfokozatú váltóval szerelt bicaj az ajánlott.

Elektromos

Egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek az elektromos családba tartozó kerékpárok, amelynek két altípusa, az e-bike és a pedelec vált ismertté. Előbbi rásegítéssel is működhet, de egy robogóhoz hasonlóan egy kar meghúzásával is működtethetjük emberi erő nélkül, többnyire 50-100 kilométeres hatótávval. Ezzel ellentétben a másik típus csak akkor megy, ha tekerjük is, ugyanakkor különböző fokozatokba állítva, más-más erővel tudja megnövelni a teljesítményt. Hosszabb úton így kevésbé fárasztó a tekerés, de emelkedőket is könnyebben megmászhatunk.

Speciális kerékpárok

Vannak olyan változatok, amelyeket tényleg csak kifejezetten egyféle tevékenységre fejlesztettek ki.

A BMX például apró méretével főként az extrém sportokat űzők számára jó választás, de itt éppen a nagy igénybevétel miatt nem érdemes olcsó eszközök között válogatni, inkább megbízható és minőségi darabokat nézzünk magunknak.

A tandem sem egy hétköznapi dolog, viszonylag ritkán látni az utakon. Ennek lényege, hogy megoszthatjuk másokkal is a kerékpárunkat, többen is tekerhetnek egymás mögött. Ez egy különleges kirándulási élményt nyújt, de egyedülálló érzést ad a monocikli is, amit ma már sokan sportként is értelmeznek és több fajtája is létezik.

Említésre méltó lehet még a dirt street, ami az MTB egyik altípusa és főként ugratásokhoz, trükkökhöz ajánlott különleges vázgeometriája miatt, de a felsorolás folytatható lenne még egy darabig, hiszen rengeteg változata létezik a kerékpároknak, különböző célokra.

Ha segítség kell, a Csepel lesz a megoldás!

A fentiekből kiderülhetett, hogy sokféle kerékpárból válogathatunk, a döntés pedig nem mindig egyértelmű, még akkor sem, ha tudjuk, milyen felhasználási célhoz keresünk új darabot. Ilyenkor lehet hasznos, ha valaki segít kiválasztani új eszközünket. A Csepel kerékpárboltokban nem csak széles választékkal találkozhatnak a leendő vásárlók, hanem a szakértők hatékony segítséget nyújtanak a választás során.  

Még több Csepel a közösségi médiában

@CSEPELKEREKPAR


#CSEPELBIKE #CSEPELKEREKPAR #CSEPELTORPEDO #TRACTION #CSEPEL #WOODLANDS #CSEPELEBIKE

Keresett termék